категорії: блоґ-запис

стереопрікол

теґи: Киев-19, арсат, стереоскоп, стереослайд

 

стереоскопБула у мене в дитинстві дешева, але безцінна забавка, що у магічний спосіб абстрагувала мою дитячу свідомість від смішних, але від того не менш надокучливих  побутових обов’язків «єдиного синочка». Своїм гольфодраним дружбанам в дворі я її презентував інтригуючим запитанням «Хош прікол?», і не чекаючи відповіді, вишпортував з кишені шмат білого пластику «Во!». Особливого захвату попервах «прікол» не викликав, і ніц дивного в цьому не було, оскільки прікол насправді  був не у мене в руках, він існував окремим світом, у який можна було підглянути через цю лінзоїдну коробочку.

Підглядали по черзі. Звучали екзальтовані підліткові вигуки в кращих традиціях дворового етикету. І мені здавалось, що в мене є підстави пишатися собою. Проте дуже скоро  почувався Алісою, що привела в Задзеркалля екскурсійну групу шебуршних китайців. З дурнуватих коментарів ставало зрозуміло, що термін «прикол» друзі мої розуміють надто буквально, так і не осягнувши його сакрального змісту.  Бажання зберегти недоторканою містичну репутацію мого лінзоїда перемагало комунікативну потребу ділитися враженнями з далекими родичами по розуму, і я, з’їжджаючи на необхідність робити домашку/обідати/мити руки/мити підлогу/ чистити зуби/дивитися мультики, линяв додому на балкон, аби, користаючись коротким моментом м’якого світла від тліючого над районом вечірнього сонця, повтикати у свій стереоскоп. стереоскоп

Потім чи то слайди розгубились, чи то зі стереоскопа лінзи пішли на більш дорослі забави з сонцем та горілими охлапками газет. Коротше, збайдужів, переріс, забив і забув.

А буквально нещодавно прікол повернувся в пріоритетні позиції мого побуту. Знайома прислала посилання на сайт з гіфовими імітаціями стерео слайдів, присвячених довоєнній  Японії. http://pinktentacle.com/2009/10/animated-stereoviews-of-old-japan/

І одним махом пригадалось, як такі стерознімки можна робити не маючи спеціальної стереокамери, на кшталт «Спутник». Пробували з батьком колись робити такі стерео слайди власноруч.

Відверто зізнаюсь, що вийшло не з першої спроби і не на звичній для мене, та й для мого дитячого стереоскопа позитивній плівці. Безсоромно юзав цифру.  Єдиним виправданням для себе у цій зраді мого плівкового «Киев-19м» слугує арсеналівсткий полтінік «Арсат 50/2», партизанськи вмощений  на сороковий нікон. Самі знімки вийшли досить непогані, а от як вдалося зімітувати стереослайд, судити вам.